Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Vybavení domu

Boho, vintage či minimalismus? Jaký je ten váš?

Vybavení domácnosti je odrazem naší osobnosti a životního stylu. Od útulných a přírodních prvků po elegantní a sofistikované kousky, každý styl má své jedinečné kouzlo a příběh. Pojďme se podívat na několik populárních stylů vybavení domácnosti, které vás mohou inspirovat ke změně vašeho prostoru nebo určit jaký styl je ten váš.

 

6 tipů, jak si zařídit obývací pokoj nabitý pozitivní energií dle Feng-shui

Feng shui je starodávné čínské umění jehož podstata spočívá ve zlepšení toku energií, kdy výsledkem je harmonizace lidí s okolním prostorem. V obývacím pokoji a posléze v celém našem domově trávíme spoustu času, a proto je nutné cítit se zde příjemně a hlavně šťastně. Jak na to, ale nebývá vždy jednoduchá otázka. Jde o to celý prostor uzpůsobit tak, aby přitahoval pozitivní energii a tu negativní naopak odpuzoval. A právě tyto zásady dodržuje metoda Feng shui. Pojďme si je tedy jednotlivě představit a harmonizovat interiér obývacího pokoje.

 

Inovativní řešení pro efektivní rekuperaci rodinných domů

V dnešní době, kdy se stále více zaměřujeme na ekologii a úsporu energie, hledáme různé způsoby, jak snížit naši ekologickou stopu a současně ušetřit peníze na energiích. Jedním z těchto způsobů je zlepšení energetické efektivity našich domů, zejména rodinných domů.

Proč říct ano lité podlaze?

Pokládka lité podlahy je stále oblíbenější volbou v moderním bydlení i komerčních prostorech. Lité podlahy nabízejí nejen estetický vzhled, ale také mnoho výhod, které ji činí ideální volbou pro mnoho aplikací.

Jak zaměřit a vybrat síť proti hmyzu

Sítě proti hmyzu jsou vynikající způsob, jak zabránit vniknutí hmyzu do domu nebo bytu. Mnoho lidí se však stále ptá, jak správně vybrat a zaměřit sítě proti hmyzu pro své okna a dveře. V tomto článku vám přinášíme několik užitečných tipů, jak vybrat a zaměřit správné sítě proti hmyzu.

Jak vybrat kuchyňskou pracovní desku

Pokud plánujete novou kuchyňskou linku nebo renovujete tu stávající, určitě vás dříve či později napadne otázka, jakou zvolit pracovní desku. Je to přeci jedna z nejdůležitějších součástí kuchyně.

WPC terasy: V čem je kouzlo dřevoplastu?

Výrobky z patentovaného kompozitního materiálu Twinson harmonicky zapadají do každého prostředí díky svému přírodnímu vzhledu. Twinson je ideální pro venkovní použití, velmi snadno se udržuje a je ekologickou alternativou tropických tvrdých dřevin. Stejně jako dřevo lze i terasy z Twinsonu vytvořit v jakémkoliv tvaru a designu. Vyberte si z řady přírodních barev, které se hodí k jakékoli architektuře a krajině.

Bezrámová okna

Bezrámová okna jsou dnes oblíbeným designovým řešením interiéru domu. Křídla a rámy bezrámových oken jsou zcela skrytá, tím dochází k maximální propustnosti světla dovnitř. Sklo zajišťuje přes 90 procent plochy bezrámového okna. Tím získáte úžasný, ničím nerušený výhled do okolí domu. Bezrámové zasklení se využívá v domech, které jsou stavěny moderně a využívají architektonické prvky pro inovativní vzhled budov. Bezrámová okna zaujmou velmi elegantním vzhledem a poskytují čistý pohled zvenčí.

Bezpečnost jako klíčové kritérium při výběru oken

Žít v zabezpečeném domě přináší tolik potřebný klid a jistotu. Přitom mnoho rodin bezpečnost podceňuje a neuvědomuje si možná rizika. Vše se tak v jednom okamžiku může negativně obrátit proti nim. Výrobce okenních systému Schüco však vyrazil do boje za větší zabezpečení rodinných domů nebo bytů.

Pokládka velkoformátových dlažeb a obkladů

Toužíte po luxusním vzhledu stěn i podlah? Bez rušivých elementů, jako jsou třeba spáry či jiné přechody? Pak byste pravděpodobně rádi ocenili velkoformátové provedení obkladů a dlažeb.

Největší parádu v koupelně udělají velkoformátové obklady

Dle posledních trendů koupelnám vládnou velkoformátové obklady. A není se čemu divit. Kromě toho že jsou trendy, sluší malým i velkým koupelnám. Koupelnu krásně sjednotí a tím opticky zvětší. Díky menšímu množství spár působí samozřejmě velmi elegantně a ještě k tomu se takový méně členitý povrch lépe udržuje. Ale aby to ale vypadalo opravdu dobře, při obkládání je třeba preciznosti provedení a předchází mu pečlivá příprava. Opěvované velké formáty jsou totiž mnohem náročnější na rozvržení spár, pokládka je pracnější a vyžaduje specifické nářadí. Řemeslník musí mít nutně hodně zkušeností a počítat musíte i s větším prořezem dlaždic.

Nejkrásnější dveře na světě.

Ptáte se, které to jsou? Možná slavné malované dveře v Portugalsku na Madeiře?

Jak zajistit zdravý spánek vašich dětí?

Jistě se zajímáte jako správní rodiče o způsob života svých dětí. V současnosti se nevyhnete tomu, aby děti část svého volného času proseděly u počítače. Výrobci dnes tento problém řeší a tak můžete pořídit dětem nejen speciální židle, ale také postele s kvalitními matracemi. Ruku na srdce, děti si totiž notebook často přenáší i do postele, a proto i zde je nutné myslet na jejich zdraví.

Chraňte svůj majetek kamerovým systémem

Žijeme bohužel v době, v niž není dobré nechávat svůj majetek jen tak bez dozoru. Koupě kamerového systému je investice, která se vám jistě vyplatí. Pokud o ní tedy již delší dobu přemýšlíte, měli byste svůj úmysl také co nejdříve zrealizovat. Kamerové systémy vám poskytnou přehled o tom, co se děje kolem vašeho domu a jejich pouhá přítomnost může odradit potenciálního pachatele od spáchání krádeže, či poškození vašeho majetku.

Vestavěná skříň – Jak postupovat při výběru?

Vestavěné skříně by rozhodně neměli chybět v žádné moderní domácnosti. Tento typ skříní je velmi praktickou záležitostí, která šetří prostor, čas i peníze, a navíc také dobře vypadá. Jak si ale poradit při výběru nejen vhodného nábytku, ale především firmy, která vaši objednávku zrealizuje? Nejdůležitější ze všeho je s koupí nepospíchat.

Klimatizace může prospět i uškodit! Co bychom o ní měli vědět?

Nedáte na tuto chladící techniku dopustit? To jistě nejste jediní. Jste si však jisti, že ji používáte tak, aby vám neuškodila, ale pouze pomáhala v letních teplech? Existují tři hlavní důvody, proč se z nenahraditelného pomocníka stává nebezpečný přístroj. Než se však na tyto negativa podíváme, pojďme si klimatizace obecně blíže představit.