Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - dětské pokoje na míru. Praha a České Budějovice.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní paletová přeprava.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Boho, vintage či minimalismus? Jaký je ten váš?

Vybavení domácnosti je odrazem naší osobnosti a životního stylu. Od útulných a přírodních prvků po elegantní a sofistikované kousky, každý styl má své jedinečné kouzlo a příběh. Pojďme se podívat na několik populárních stylů vybavení domácnosti, které vás mohou inspirovat ke změně vašeho prostoru nebo určit jaký styl je ten váš.

  • Boho styl

Boho styl je synonymem pro volnost, přírodní materiály a hřejivost. Je inspirován cestovatelským duchem a kombinuje etnické, hippie a vintage prvky. Charakteristické jsou pro něj pestrobarevné textilie, rostliny, macramé závěsy a netradiční dekorace. Boho je o vrstvení a mixu různých textur a vzorů, které spolu harmonicky tvoří jeden celek.

  • Vintage

Vintage styl v interiéru odkazuje na elegance minulých ér, často se zaměřuje na období od 30. do 70. let minulého století. Charakterizuje ho kvalitní starožitný nábytek, retro barvy a vzory, a často také ručně vyrobené doplňky. Tento styl je ideální zejména pro milovníky historie a nostalgické atmosféry.

  • Minimalismus

Minimalistický styl vychází z principu „méně je více“. Charakterizuje ho jednoduchost, čisté linie a omezená paleta barev, obvykle v neutrálních tónech. Důraz je kladen na funkčnost a odstranění nepotřebných věcí a dekorací.

  • Skandinávský styl

Skandinávský styl je známý svou jednoduchostí, funkčností a spojením s přírodou. Dominují mu světlé barvy, převážně bílá, šedá a pastelové odstíny, doplněné o přírodní materiály jako je dřevo, vlna a len. Typické jsou pro něj otevřené prostory, množství přirozeného světla a minimalistický nábytek s důrazem na pohodlí.

  • Industriální styl

Inspirací pro industriální styl jsou staré továrny a průmyslové prostory. Je známý svou surovostí a neobroušenými povrchy jako je beton, cihla a kov. Tento styl často využívá otevřené prostory s viditelnými konstrukčními prvky jako jsou trámy, potrubí nebo viditelná elektroinstalace.

  • Rustikální styl

Rustikální styl vytváří pocit tepla a útulnosti pomocí přírodních materiálů a robustního nábytku. Charakteristický je pro něj dřevo, kámen, kůže a hrubě tkané textilie. Barvy jsou inspirovány přírodou, což ve spojení s popsaným nábytkem vytváří útulnou a hřejivou atmosféru.

Každý z těchto stylů vybavení domácnosti nabízí jedinečné možnosti, jak vyjádřit svou osobnost a cítit se ve své domácnosti co nejlépe. Nebojte se experimentovat a vyberte si, který styl je pro vás ten nejlepší anebo nakombinujte prvky z různých stylů, abyste našli ten pravý mix. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Fotografie