Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Dřeviny a rostliny v zahradě

Mandloň – krásný strom nejen pro milovníky mandlí

Mandle jsou nejen lahodnou pochoutkou, ale také skvělým zdrojem prospěšných látek pro lidské zdraví. Tyto malé a chutné oříšky, patří mezi nejstarší a nejžádanější plody na světě. Svou oblibu si získaly hlavně tím, že obsahují plno výživných látek a vitamínů prospěšných pro lidské zdraví. Chcete-li si tyto prospěšné plody užívat v bio kvalitě není to žádný problém. Mandle rostou na stromech, které se nazývají jako mandloně a lze je úspěšně pěstovat i v našich podmínkách. Jak na to a odkud vlastně tento krásný strom pochází? To a mnohem víc vám prozradíme v níže uvedeném článku.

Hortenzie latnatá – oblíbená rostlina vhodná pro každou zahradu i počasí

Skvostné a bohaté květy plné barev. To je hortenzie latnatá. Jedna z druhů hortenzií, který je velmi odolná a udělá parádu v každé zahradě. Jak o tuto dřevinu správně pečovat a kam ji vysazovat? To a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

 

Japonský javor – strom plný barev vhodný do každé zahrady

Výběr rostlin a stromů do zahrady není nic jednoduchého a často to chce buď správného pomocníka nebo spoustu trpělivosti a času. Hledáte-li strom, který se svým vzrůstem hodí do jakékoliv zahrady sáhněte po japonském javoru. Stromu, který je plný barev a nevyžaduje žádnou speciální péči, ale ve vaší zahradě bude jednoznačně dominovat. Na rozdíl od klasického javoru se totiž pyšní specifickými listy a svým elegantním dojmem s širokou škálou barev.

 

Katalpa – malý i velký strom s mnoha benefity

Přírodní slunečník, který zdobí tisíce českých zahrad a mnoho parků a veřejných prostranství. To je Katalpa. Strom, který není náročný na pěstování a má mnoho dalších výhod.

Tipy na dokonalou zahradu pro děti

Mnoho rodin se rozhodlo pro koupi domu právě kvůli dětem. Chtějí, aby jejich potomci měli k dispozici zahradu, dokud jsou malé. Aby trávili svůj volný čas hrou venku na čerstvém vzduchu. Není to ale úplná samozřejmost. Myslet si, že si zařídíme zahradu podle sebe a do jednoho koutku umístíme prolézačku a děti si na ní budou celé dny hrát, je trochu naivní představa.

Podle čeho volíme rostliny do zimní zahrady?

Zimní zahrada je místem přímo určeným k relaxaci a odpočinku, ve kterém najdeme nejen příjemný výhled na okolní krajinu, ale také spoustu zeleně, kterou v ní můžete během celého roku pěstovat. Mnoho lidí, kteří vlastní rodinný domek o této možnosti rozšíření obytného prostoru přemýšlí. Jaké rostlinky tedy můžete v zimních zahradách pěstovat? 

Výsadba ovocných stromků může být oříšek

Ovocné stromky jsou vytouženým cílem většiny majitelů větších zahrad. Pořízení stromku je snadné, oříšek to může být v případě, že nedodržíme hlavní zásady výsadby. Především je rozhodný druhy stromku a nadmořská výška, pro kterou je daný stromek vhodný.