Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Tipy na dokonalou zahradu pro děti

Mnoho rodin se rozhodlo pro koupi domu právě kvůli dětem. Chtějí, aby jejich potomci měli k dispozici zahradu, dokud jsou malé. Aby trávili svůj volný čas hrou venku na čerstvém vzduchu. Není to ale úplná samozřejmost. Myslet si, že si zařídíme zahradu podle sebe a do jednoho koutku umístíme prolézačku a děti si na ní budou celé dny hrát, je trochu naivní představa.

Atraktivní a zároveň bezpečná

Dříve ale skutečně děti byly pořád venku. Doma nebylo tolik lákadel v podobě televize a tabletu nebo mobilního telefonu a počítače. A venku to bylo zkrátka mnohem zajímavější, dobrodružnější a zábavnější. Ale i dnes můžete dostat děti na čerstvý vzduch, když jim trochu tu zahradu přizpůsobíte. Když ji pro ně uděláte atraktivní a zároveň bezpečnou, abyste i vy mohli být v klidu a nemuseli je hlídat na každém kroku.

Zahradní domky a tajemná zákoutí jsou stvořené pro hru

Pokud se na potřeby dětí zaměříte již při projektování zahrady, můžete z ní hravě vytvořit kouzelné místo, na které budou ještě rády vzpomínat i při vyprávění svým vnoučatům. Dětských zahradních prvků existuje celá řada. Děti přímo milují různá iglú, která můžete vytvořit z vrbového proutí nebo bambusu. Dokonalým útočištěm jsou také zahradní domky ze stromů. Tajemná zákoutí jsou pak jako dělaná na hru na schovávanou. Dětský svět je ale možné vytvořit i ze stávající zahrady. To je pak na řadě umístění skluzavek, houpaček a pískoviště. Ideálně někde na trávníku, kam vidíte od domu. Radost ale může vašim dětem udělat i obyčejný záhonek pro pěstování rostlinek.

Pozor na vodu

Při plánování zahrady pro děti však nikdy nezapomínejte na bezpečnost. Rozbité koleno k dětským létům patří, ale je třeba předcházet nástrahám, které by mohly přinést vážnější ba dokonce fatální zranění. Pozor si dejte především na vodu. Ta je pro děti maximálním lákadlem a je skutečně nebezpečná. Dobré je také vyhnout se trnitým keřům v podobě živých plotů a zvláště pak opatrní buďte s jedovatými rostlinami. Těm se raději úplně vyhněte.

Pokud vezmete v úvahu všechny tyto zásady, děti ve vaší zahradě objeví úžasný svět plný zážitků a zábavy. Chcete-li mít jistotu, že nezanedbáte nic z bezpečnosti a že vaše zahrada bude skutečně atraktivní pro vaše děti, které zde najdou ne jen prostor pro běhání, ale také dobrodružství a možnost naplno si užít tvůrčí nepořádek, nehte si zpracovat profesionální návrh zahrady. Tak budete mít jistotu, že vaše zahrada pro děti bude bezpečná a zároveň neodolatelná. Že je bude lákat ke hře každý den. Zahradnická firma Skoupý vám vypracuje návrh, ve kterém vaši zahradu logicky rozčlení do jednotlivých zón, tak aby každé zákoutí bylo připraveno pro různé příležitosti. Kromě vašich dětí budou ale myslet i na vás. Ví, že i když jste si zahradu pořizovali hlavně kvůli dětem, svůj volný čas tam chcete trávit také i vy.

Fotografie