Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Podle čeho volíme rostliny do zimní zahrady?

Zimní zahrady jsou místem přímo určeným k relaxaci a odpočinku, ve kterém najdeme nejen příjemný výhled na okolní krajinu, ale také spoustu zeleně, kterou v ní můžete během celého roku pěstovat. Mnoho lidí, kteří vlastní rodinný domek o této možnosti rozšíření obytného prostoru přemýšlí. U vybudování takovéto zahrady velmi záleží na její orientaci, volbě zateplení a materiálu, ze kterého je postavena. Od těchto základních kritérií se pak odvíjí například to, co v ní můžete a nemůžete následně pěstovat. Jaké rostlinky tedy můžete v zimních zahradách pěstovat?

Jak už bylo zmíněno, volba rostlin velmi závisí na typu zahrady, především na jejím zateplení a orientaci. Pokud tedy zvolíte nezateplenou zimní zahradu, plynou vám z toho rozhodnutí dva základní fakty. Jedním z nich je to, že v tomto případě v ní nebudete moci pěstovat po celý rok exotické rostliny, které vyžadují teplo. Druhým faktem pak je, že tato zahrada nebude v zimním období vhodná pro relaxování a odpočinek. Rozhodnete-li se však pro zahradu orientovanou na jih, budou sluneční paprsky prostor ohřívat, a to i během chladnějších dnů.

V celoročně obyvatelné zimní zahradě můžete během celého roku pěstovat exotické ovoce, jako jsou například fíkovníky či citrusy. Tyto rostliny zde mohou růst i plodit ovoce. Vyšší vlhkost, kterou tyto rostliny potřebují, můžeme vyřešit tak, že se postaráme o dostatek vody v miskách.

Do nevytápěné zahrady můžete umístit například eukalyptus, který snese i nízké teploty.

Kromě nejrůznějších neobvyklých rostlin můžete v zimních zahradách samozřejmě pěstovat i veškeré klasické pokojové rostliny, samozřejmě pod podmínkou, že v zahradě máme pokojovou teplotu.

Fotografie