Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - dětské pokoje na míru. Praha a České Budějovice.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní paletová přeprava.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

ATELIER HORKÝ s.r.o. - architektonický návrh domů i veřejného prostoru.

Klimatizace může prospět i uškodit! Co bychom o ní měli vědět?

Nedáte na tuto chladící techniku dopustit? To jistě nejste jediní. Jste si však jisti, že ji používáte tak, aby vám neuškodila, ale pouze pomáhala v letních teplech? Existují tři hlavní důvody, proč se z nenahraditelného pomocníka stává nebezpečný přístroj.

Stejně jako se to říká o hltání ledové zmrzliny či příliš chlazených nápojů, dochází ke stejné reakci těla i v případě přílišného klimatizování daného prostoru. Naše tělo prostě nesnáší nenadálé změny teplot, které na nás působí. Trestem je nám pak angína v letním období, nemusí to však skončit pouze u nemoci, ze které se za pár dní vyléčíme. Každé tělo reaguje jinak a při opakovaném nedodržení pravidla, že teplota se má od venkovní lišit jen o pár stupňů, může dojít i k revmatickému onemocnění.

Ponaučení tedy zní, spolehněte se na rady a nastavení od odborníků, jež vám klimatizaci v domácnosti naistalují. Nechte si od nich přednastavit teploty, které vám budou příjemné a zároveň nebudou škodit.

Dalším důvodem je kvalita klimatizace. Nikdy si ji nepořizujte od neprověřených zdrojů. Zajděte raději do specializovaných obchodů, kde vám s výběrem rádi poradí a postarají se o její správnou montáž.

V neposlední řadě je to údržba. Zanedbávaná klimatizace je domovem škodlivin, jako jsou plísně a bakterie, které mohou být nebezpečné nejen pro alergiky. Stejně jako tomu bylo s montáží, i servis a čištění klimatizace svěřte do rukou odborníků.

Klimatizace je skvělý přístroj, avšak nezanedbávejte poučení o jejím správném užívání. Poraďte se například s brněnskými prodejci klimatizací, kteří poradí i s montáží a nabízí také další služby.