Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - dětské pokoje na míru. Praha a České Budějovice.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní paletová přeprava.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Největší parádu v koupelně udělají velkoformátové obklady

Dle posledních trendů koupelnám vládnou velkoformátové obklady. A není se čemu divit. Kromě toho že jsou trendy, sluší malým i velkým koupelnám. Koupelnu krásně sjednotí a tím opticky zvětší. Díky menšímu množství spár působí samozřejmě velmi elegantně a ještě k tomu se takový méně členitý povrch lépe udržuje. Ale aby to ale vypadalo opravdu dobře, při obkládání je třeba preciznosti provedení a předchází mu pečlivá příprava. Opěvované velké formáty jsou totiž mnohem náročnější na rozvržení spár, pokládka je pracnější a vyžaduje specifické nářadí. Řemeslník musí mít nutně hodně zkušeností a počítat musíte i s větším prořezem dlaždic.

Co je tedy přesně ten velký formát? Řadíme sem již obklady od rozměrů 30 x 60 cm. A například v katalogu Rivesti naleznete dlažby a obklady až do rozměrů 320 x 160 cm. Vzorky vám klidně dovezou až domů a navíc vám poradí s technikou pokládky. Nutná totiž bude ne jen řezačka, která je určená pro daný formát. Potřebovat budete také úhlovou brusku s diamantovým kotoučem pro dořezávání a zubovou stěrku se zuby většími než 10 mm. Co víc, podklad pro pokládku velkého formátu musí být skutečně dokonale rovný. Lepení musí být jednoznačně oboustranné. Uměním je v tomto případě také rozvržení spár, dořezy velkých dlaždic pohledově vždy ruší. Když se toto vše zvládne, vy už se budete jen kochat efektními vzory ve velkých plochách a nebudete se trápit s udržováním spár mezi obklady a dlaždicemi. V Rivesti dokonce nabízí u vybraných sérií dlažeb do interiéru originální povrch PROTECT. Ten je exkluzivní kvůli použité antibakteriální technologii. Do keramického výrobku je zabudovaný antibakteriální štít, který eliminuje až 99,9 % bakterií z povrchu. Tato vlastnost se navíc nemění ani opotřebením ani klimatickými podmínkami.

Trendy jsou teď především velkoformátové obklady věrně kopírující vzhled přírodních materiálů. Především pak takové, které imitují mramor, onyx anebo také beton. Světlé barvy jsou nadčasové a elegantní. Jemné odstíny zvětší prostor a odlehčí stěny i podlahu. Decentní odstíny se však nemusíte bát oživit sytou barvou. Kontrast vaši koupelnu ozvláštní. Skvěle může působit i kombinace lesklých a matných povrchů nebo rozdílný směr obkladů. Vertikální orientace obdélníkových formátů bude působit spíše dynamicky, zatímco ta horizontální naopak klidněji. Použitím obdélníkových obkladů právě vertikálně můžete opticky zvětšit i nízký strop. Ale pouze to správné kombinování vytvoří stylovou koupelnu, kterou můžete mít i u vás doma.

Fotografie