Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Jak zajistit zdravý spánek vašich dětí?

Jistě se zajímáte jako správní rodiče o způsob života svých dětí. V současnosti se nevyhnete tomu, aby děti část svého volného času proseděly u počítače. Výrobci dnes tento problém řeší a tak můžete pořídit dětem nejen speciální židle, ale také postele s kvalitními matracemi. Ruku na srdce, děti si totiž notebook často přenáší i do postele, a proto i zde je nutné myslet na jejich zdraví.

Při častém sezení u počítačového stolu si děti ohýbají páteř a ve spánku by měly mít šanci ji zase srovnat, aby časem netrpěly potížemi se zády.Výběr dětské matrace však není jen výsadou školních dětí, ale i miminek. Zkrátka od počátku života dítěte byste měli myslet na jeho kvalitní spánek. V dnešním článku vám představíme, na co si dát pozor a jak vybírat matrace pro určitý věk dětí.

Matrace pro miminka

Příprava na příchod nového člena rodiny je vzrušujícím, ale zároveň i náročným obdobím pro budoucí rodiče. Jedním z důležitých aspektů je výběr správné matrace pro dětskou postýlku. Matrace je místem, kde vaše miminko bude trávit většinu času, a proto je důležité zvolit takovou, která zajistí bezpečnost, pohodlí a zároveň i dobrý spánek.

V první řadě je vhodné zaměřit se na materiál matrace. I když spousta výrobců láká na přírodní materiály jako je kokos nebo pohanka, tyto materiály nejsou vždy vhodné. Jejich nevýhody totiž spočívají v tom, že se v nich drží roztoči a mohou se zároveň uvolňovat jednotlivá vlákna. Z tohoto důvodu je mnohem lepší zvolit tzv. studenou neboli HR pěnu. Tento typ matrace je vytvořen z vysokohustotní pěny, která reaguje na teplotu a hmotnost těla, což znamená, že poskytuje dokonalou podporu a komfort během spánku. Matrace ze studené pěny má schopnost se přizpůsobit tvaru těla, ale zároveň má i požadovanou tvrdost což znamená, že minimalizuje tlak na klouby a svaly, což je ideální jak pro miminka, tak i pro ty, kteří trpí bolestmi zad nebo kloubů. Tato matrace také poskytuje vynikající vzdušnou průchodnost a kontrolu teploty, což zajišťuje kvalitní spánek bez nežádoucího přehřívání a rizika syndromu náhlého úmrtí tzv. SIDS. Díky své trvanlivosti a odolnosti je matrace ze studené pěny dlouhodobou investicí do kvalitního spánku miminka.

Matrace pro děti od 3 let

Ve chvíli, kdy vám miminko vyroste z dětské postýlky a budete řešit novou postel, přichází na řadu i výměna matrace. Vzhledem k tomu, že se však dítě neustále vyvíjí není vhodné volit stejnou matraci jako v případě dospělých. Obvykle se doporučují matrace z latexu nebo přírodních materiálů se střední tvrdostí. To platí až do 10 let věku dítěte. Později lze zvolit měkčí matraci, přizpůsobenou konkrétní váze dítěte.

Matrace pro teenangery

S přibývajícím věkem a dosažením dospělosti je možné pořídit vašemu potomkovi stejnou matraci jakou máte vy. Výběr se tedy rozšiřuje jak na zónové matrace, tak i na matrace z paměťové pěny. Vzhledem k tomu, že v tomto věku jsou již děti rozhodné, zcela jistě vám rádi sdělí, jaká varianta jim nejvíce vyhovuje. Stačí jen navštívit specializovaný obchod a vyzkoušet dostupné možnosti.

Tipy pro co nejlepší spánek

  1. Je nevhodné, nechávat děti spát na matracích po starších sourozencích. Matrace se proleží po původním majiteli, a i z hygienického hlediska je to nežádoucí, matrace jsou svědky všech dětských nemocí a nákaz, kterými si každé dítě projde.
  2. Nevíte-li si rady s výběrem matrace navštivte specializovaný obchod, kde vám odborní poradci jistě rádi poradí a zhodnotí jak výšku, váhu tak i věk vašeho dítěte. Z široké nabídky volte matrace nejlépe se snímatelným potahem. Ten při používání snadno sundáte a vyperete, buď po nemoci, nebo jednou za čas preventivně.
  3. Děti, které mají problémy s usínáním, si novou matraci jistě oblíbí, když ji doplníte novým povlečením s oblíbenými dětskými motivy.
  4. Pro nejmenší můžete na postel přidat ještě chránič na matraci, který je nepropustný a ochrání tak matraci před znečištěním.
  5. Přečtěte si recenze od jiných rodičů a zkuste zjistit, jak matrace funguje pro děti podobného věku.
  6. Pokud má vaše dítě alergie, zvažte matrace s hypoalergenními materiály, které minimalizují expozice alergenů.
  7. Vždy zkontrolujte, zda matrace správně zapadá do dětské postýlky bez mezer na okrajích, kde by se mohlo dítě zachytit.
  8. Nakonec zvažte svůj rozpočet. Kvalitní dětská matrace nemusí být extrémně drahá, ale může to být investice do zdravého a pohodlného spánku vašeho dítěte.

Pokud přemýšlíte o koupi nové matrace pro vaše děti, obraťte se na náš obchod. Máme široký výběr kvalitních matrací, na kterých se vašim potomkům bude nejen dobře usínat, ale ještě lépe probouzet.

 

 

 

 

Fotografie