Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Vybavujete dům? Nezapomeňte na spíž (správné vybavení spíže)

Dříve zcela nenahraditelný kus nábytku, dnes spíše vize o zkaženém jídlu. Omyl, spižírna má stále, co nabídnout. Její moderní podoby v retro hávu vás jistě uchvátí. Takovou spíž plnou dobrot, které nemusí být v lednici, ocení každý z nás. Máte-li v plánu přestavbu kuchyně nebo budování ryze nové kuchyňské linky a dalšího vybavení, neopomeňte nechat místo na tuto nezapomenutelnou věc!

Oprašte své staré znalosti o spíži

Spíž nebo také spižírna či spíže, každý známe tento výraz trochu jinak, je vlastně malý chladnější prostor, kde je nižší teplota, než okolní vzduch. Za tímto účelem se tu ukrývají potraviny, které nemají tendenci podléhat „zkáze“. Ať už tu tedy člověk uskladní cibuli, česnek, zeleninu a brambory, jedná se o suché suroviny. Ty se, jak známo, tak rychle nekazí a nemusí být uloženy v lednici. 

Věděli jste o tom, že dříve se spíž považovala za variantu lednice? 

Je to tak a bylo tu uložené kolikrát i rezervní nádobí nebo jiné kuchyňské náčiní. V dřívějších letech představovala spíž pár stlučených prkének pohromadě a místo dvířek třeba i závěs. Takto vyhotovená skříňka měla své místo někde, kde je chladněji, ideálně u sklepa. Vy však máte daleko jiné možnosti. Dnes lze spižírnu považovat za rafinovanou, dá se říci i sofistikovanou skříň. Nemusí vyloženě stát na dlaždicích, ale jistý chlad odspodu není na škodu. Také cirkulace je velmi důležitá. Měly by tu být umístěné ventilační otvory, které omezují výskyt plísní. Nemusíte se bát uskladnit plata vajec v původním obalu nebo další suroviny originálně balené.

Co se týče umístění věcí, je logické, že nejméně používané věci zaujmou horní nebo spodní police. Prostor mezi nimi je nejfrekventovanější, takže tam budou právě již zmiňované potraviny, ale také koření nebo kuchyňský šlehač, atd.

Moderna, která vás nadchne praktičností i vzhledem

Pokud stále tápete nad podobou dnešních trendy spíží, nebudeme vás dále napínat. Jsou uvnitř osvětlené a jejich součástí jsou drátěné programy. V nadčasovém designu plní funkci lednice a potravinové skříně v jednom. Dodržuje veškeré ergonomické požadavky, řada polic je výsuvných a vy tak máte všechno až pod nosem.