Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - dětské pokoje na míru. Praha a České Budějovice.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní paletová přeprava.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Co musí splňovat pasivní dům

Ať už se teprve chystáte stavět nebo jste se do toho již pustili a jste v přípravné fázi, kdy se rýsuje váš projekt, jistě jste již přemýšleli nad tím, jak si vytvořit komfortní a prostorné bydlení tak, abyste pak nedávali všechny vaše příjmy do energií potřebných na jeho provoz a příjemné bydlení. Teď je ten správný čas, představit si koncept pasivního domu a vysvětli si, co tento pojem označuje.

Název pasivní dům vychází z principu využívání pasivních tepelných zisků v domě. Ty mají za cíl zajistit teplotu v místnostech a zároveň zvýšit kvalitu bydlení a pochopitelně pak i hodnotu nemovitosti.

Velkou devízou pasivního domu jsou velmi nízké náklady na vytápění společně se stálým přívodem čerstvého vzduchu bez průvanu. Výsledkem je tepelná pohoda v celém domě a příjemné teploty jak v létě, tak v zimě. Abyste ale určitou stavbu mohli označit jako pasivní dům, musí splňovat uznávané standardy Passivhaus Institutu v Darmstadtu. Tam přesně stanovili maximální hodnoty měrné roční spotřeby tepla na vytápění, neprůvzdušnosti obálky budovy a celkovou spotřebu energie, která je spojena s provozem budovy a to včetně domácích spotřebičů.

Pasivní dům musí splňovat přísnější normy než je tomu u nízkoenergetických domů. Měrná roční spotřeba tepla u pasivních budov nemůže přesáhnout 15 kWh/m2. Celkové množství primární energie určené k provozu budovy, máme na mysli vytápění, ohřev vody, elektřina pro spotřebiče a osvětlení, zase nesmí být vyšší než 120 kWh/m2 za rok. Přičemž nutnou součásti těchto domů je zmíněné nucené větrání s rekuperací. Tato technologie právě zajišťuje permanentní přísun čerstvého vzduchu, aniž by docházelo ke ztrátám tepla.

Život v pasivním domě ale neznamená pouze úsporu nákladů na vytápění, pomáhá zbavit se zdravotních problémů, protože vzduch uvnitř místností je vždy filtrován a tak je zbaven škodlivých nečistot a prachu. Díky automatické výměně vzduchu se nemusíte bát plísní a můžete si být jisti, že dýcháte pouze čistý vzduch.

Máte jasno? Teď ještě kdo vám to zrealizuje? Ecodomy.cz vám nabízí pasivní domy na klíč s 10% slevou z již připravených typových domů od společnosti Gservis. Tato profesionální a zkušená firma se dokáže postarat skutečně o vše. Projdou vším s vámi od tvorby návrhu až po finální obkladačské práce i venkovní úpravy. Jejich pasivní domy ze systému YTONG nebo z keramických bloků Porotherm a Keratherm budou pro vás tím nejlepším domovem. Kontaktujte zodpovědného stavebního partnera a brzy budete jen krůček od splnění svého snu o nejlepším bydlení.

Fotografie