Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Jak zařídit koupelnu pro seniora?

Pokud se snažíte vytvořit bezpečnou koupelnu pro vaše seniory, obraťte se na odborníky, kteří vám s rekonstrukcí koupelny pomůžou. U starších obyvatel bytů či domů je potřeba pamatovat na jejich sníženou mobilitu, která se projevuje postupem času. Zvýšíte tím jistě pocit bezpečí pro svoji rodiče, prarodiče či další seniory ve vaší rodině.

Podlaha

Základem pro každou místnost je vhodná podlaha. V koupelně se hodí využití protiskluzového ošetření podlahy, vany i sprchového koutu.

Vybavení sprchové koutu

Ve sprchovém koutě se používá sedátko, díky kterému se můžou všichni osprchovat pohodlně vsedě.

Vybavení vany

Vany se vybavují vstupními dvířky, díky nimž se nemusí zvedat noha při vstupu do vany. Umyvadla mohou mít vykrojená čela, která zvýhodní přístup k umyvadlu.

Bezpečnostní madla

Celou trasu koupelny můžete nechat vybavit madly na stěnách, které přispějí k bezpečnému pohybu v místnosti. Také je vhodné nechat širší vjezd do koupelny, pro případ, že se obyvatelé bytu budou pohybovat v budoucnu na vozíčku.

Design

Výběr designu koupelny a vybavení prodiskutujte s celou rodinou, světlejší barvy pro výběr kachliček, podlahy i obkladů, budou působit klidnějším dojmem a snadno se na nich ukáží veškeré nečistoty. Dokonalé osvětlení přispěje k dobré viditelnosti, stejně jako pomůže velké, například výklopné zrcadlo, ve kterém se dobře uvidí i sedící člověk.

Údržba a úklid

Údržba koupelny je důležitá pro zajištění bezpečného používání. Doporučuje se pravidelně kontrolovat přichycení madel a dalších bezpečnostních pomůcek. Úklid samotné koupelny může být také pěkným oříškem. V případě, že je pro vás úklid koupelny příliš namáhavý či nebezpečný, je vhodnou možnosti se obrátit na rodinné příslušníky či profesionály. Profesionální úklid koupelny či celého obydlí vám ráda zajistí firma Rtuklid.

Fotografie