Články & návody

Firmy pro Vás

Kvalitní bytový textil české výroby, široký sortiment povlečení, prostěradel, ubrusů a dalších výrobků.

Koupelny RIVESTI s. r. o. - koupelnového vybavení od předních dodavatelů, jako jsou KERAMAG, HANSA, KLUDI, HANSGROHE, RIHO, HÜPPE, KALDEWEI a mnoho dalších.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma. 

Jak zařídit koupelnu pro seniora?

Pokud se snažíte vytvořit bezpečnou koupelnu pro Vaše seniory, obraťte se na odborníky, kteří Vám s rekonstrukcí koupelny pomůžou. U starších obyvatel bytů či domů je potřeba pamatovat na jejich sníženou mobilitu, která se projevuje postupem času. Zvýšíte tím jistě pocit bezpečí pro svoji rodiče, prarodiče či další seniory ve Vaší rodině.

Základem pro každou místnost je vhodná podlaha. V koupelně se hodí využití protiskluzového ošetření podlahy, vany i sprchového koutu. Ve sprchovém koutě se používá sedátko, díky kterému se můžou všichni osprchovat pohodlně vsedě. Vany se vybavují vstupními dvířky, díky nimž se nemusí zvedat noha při vstupu do vany. Umyvadla mohou mít vykrojená čela, která zvýhodní přístup k umyvadlu.

Celou trasu koupelny můžete nechat vybavit madly na stěnách, které přispějí k bezpečnému pohybu v místnosti. Také je vhodné nechat širší vjezd do koupelny, pro případ, že se obyvatelé bytu budou pohybovat v budoucnu na vozíčku.

Výběr designu koupelny a vybavení prodiskutujte s celou rodinou, světlejší barvy pro výběr kachliček, podlahy i obkladů, budou působit klidnějším dojmem a snadno se na nich ukáží veškeré nečistoty. Dokonalé osvětlení přispěje k dobré viditelnosti, stejně jako pomůže velké, například výklopné zrcadlo, ve kterém se dobře uvidí i sedící člověk.

Jestliže zvažujete rekonstrukci bytu v Brně, obraťte se s důvěrou na naši firmu. Máme mnohaletou praxi a naši specialisté Vám poradí, jak koupelnu pro seniory vybavit. Pomůžeme Vám už s prvotním projektem a naplánováním celé rekonstrukce, probereme s Vámi časovou i finanční náročnost renovace. Zajistíme pro Vás odstranění původního vybavení a jeho likvidaci. Po skončení prací zařídíme úklid a na Vás jen bude, překvapit svoje blízké nově zařízenou, bezpečnou koupelnou.

Fotografie