Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - dětské pokoje na míru. Praha a České Budějovice.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní paletová přeprava.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

ATELIER HORKÝ s.r.o. - architektonický návrh domů i veřejného prostoru.

Vybíráme zahradní gril

Grilování patří mezi nejoblíbenější letní aktivity a mnoho lidí si bez něho nedovede letní pohodu ani představit. Ačkoliv jsou nabídky prodejců plné různých grilů, většina lidí neví, jak správně grily vybírat. Existuje hned několik druhů grilů a každý je vhodný pro někoho jiného.

Ceny grilů se různí, ale neměly by být směrodatným bodem výběrů. Mezi důležité body výběru patří skutečnosti, jak často se bude gril používat, kolik je na něj místa, náročnost údržby i náročnost přípravy. Pokud plánujete nákup grilu, nejprve si přečtěte, jaký druh vás bude nejvhodnější.

Kotlový gril

Jedná se o nejpopulárnější druh grilu z hlediska ceny i skladnosti. Vyrábí se od nejmenších modelů až po velké kotlové grily. Jejich majitelé si s nimi mohou užít tu správnou grilovací atmosféru, jelikož se zde používá jako zdroj tepla dřevěné uhlí nebo brikety. Díky vysoké teplotě je zde příprava jídel velmi rychlá a nabízí se možnost kombinování roštů. Pokud se vršek grilu přiklopí, funguje gril podobně, jako trouba. Ačkoliv je tato varianta populární, pokud rádi grilujete každý den, může vás odradit náročnější údržba a rovněž příprava ke grilování.

Plynové grily

Plynové grily jsou univerzálním řešením pro každého, kdo pravidelně griluje. Grilování je zde nejjednodušší, vzhledem ke snadné údržbě. Gril se při přípravě jídel nezanáší a lze s ním pohodlně grilovat každý den. V sezóně plně nahradí kuchyni a dokonce i vaření se může přesunout ven. Zde je vhodné kupovat větší grily, které dopřejí více prostoru pro odložení věcí a disponují větší pracovní deskou. Velkou výhodou je zde skutečnost, že není potřeba neustále dokupovat uhlí nebo brikety, postačí mít k dispozici plynovou lahev. Jedinou nevýhodou mohou být větší rozměry, a tím pádem horší skladnost. Sice si zde uživatel nedopřeje romantický pohled na rozžhavené uhlíky, ale z praktické stránky se jedná o dobrou volbu, byť může být podstatně dražším řešením.

Elektrické grily

Podobně jako u plynových grilů, tak i zde je snadná údržba. Elektrické grily postrádají romantickou atmosféru, ale po praktické stránce mohou být pro mnoho lidí praktickým řešením. Grilovat je možné okamžitě a není k tomu nutná žádná příprava. Další výhodou je, že se mohou často využívat i v interiéru, takže si lze přípravu jídla grilováním užívat po celý rok. Nevýhodou je zde ovšem přenosnost, ačkoliv jsou elektrické grily většinou lehké, je nutné mít poblíž zásuvku. To může být problém, pokud rádi vyrazíte do přírody za grilováním.