Články & návody

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Přizpůsobení zahrady dětem aneb 4 nejlepší herní prvky

Zahrada je obecně místo nejen pro odpočinek, ale zejména pro děti jde o prostor, kde se mohou „vyřádit“. Vy jako rodiče je máte stále pod dohledem a oni si v bezprostřední blízkosti domova mohou kdykoliv během dne jít hrát. V dnešní době však ne všechny děti chtějí trávit čas venku a spíše je láká počítač. Abychom podnítili jejich fantazii a přizpůsobili jim zahradu, pojďme si společně představit oblíbené herní prvky.

Houpačka a prolézačky

Jako první se podíváme na stavbu, které je téměř na každé zahradě, kde jsou děti. Jde o dětské prolézačky a houpačku. Tyto komponenty se dají pořídit jak zvlášť, tak i dohromady v celém setu. Výhodou je, že na trhu existuje opravdu široký sortiment a můžete tak vybírat z různorodých designů a rozměrů. Pokud navíc máte rádi práci se dřevem, tak není ani žádný problém vytvořit prolézačky zcela sami. To samé platí i pro houpačky, které pokud máte na zahradě vzrostlý strom, můžete umístit přímo na něj. Postačí vám k tomu jen silný provaz a kousek dřevěného prkénka nebo stará pneumatika. Věřte, že děti se na takové houpačce v konečném důsledku vyřádí více než na klasické plastové, kterou zakoupíte v obchodě.

Trampolína do každé zahrady

Stejně jako prolézačky a houpačky i trampolína je poznávacím znamením, že sdílíte domácnost s dětmi. Děti na ní vydrží hodiny a skákáním se nejen vyblbnou, ale zužitkují i svou přebytečnou energii. K tomu abyste trampolínu mohli umístit na svou zahradu je třeba mít dostatek prostoru a myslet na bezpečnost. Je třeba opravdu pečlivého ukotvení, tak, aby trampolína byla stabilní a dětem nehrozilo při skákání žádné nebezpečí. Současný trend jsou nadzemní trampolíny, které mají svou konstrukci a na zimu je snadno sklidíte. Existují však i typy, které můžete zabudovat přímo do země a mít je k dispozici celoročně. Zapuštěná trampolína je navíc bezpečnější a nezasahuje do celkového vzhledu zahrady. V případě, že vám tedy nevadí určité stavební úpravy je tato varianta určitě vhodnější volbou.

Kouzelný domeček v koruně stromů

Děti milují dobrodružství a rádi se oddávají svým fantaziím. Pokud tedy máte možnost vytvořit jim domeček v koruně vzrostlých stromů určitě neváhejte. V případě samo realizace i realizace firmou lze přizpůsobit výšku, tak abyste se o děti nemuseli bát, ale dali jste jim zároveň volnost k trénování pohybových dovedností. Kromě klasického žebříku, tak může k domečku vést cesta z provazu, tyče a skluzavka, kterou naopak využijí pro pohodlné opuštění útočiště. Vnitřek domečku si pak děti můžou přizpůsobit zcela samy nebo jim s jeho výzdobou můžete pomoci. Uvidíte, že tento projekt vyvolá nadšení na obou stranách. Jediné, na co nezapomínejte je fakt, že celá stavba musí být stabilní a pevná, aby vydržela i sebevětší řádění pozvaných dětských návštěvníků. Zároveň by také neměla ničit vybraný strom, který poskytl své útočiště. Před realizací je tedy nutné promyslet, zda tyto fakta lze splnit a poté se teprve do projektu pustit.

Písek pro malé i velké děti

Posledním naším tipem je pískoviště. To se nachází na téměř každém městském hřišti a jen to dokazuje fakt, že děti ho opravdu milují. Od zhruba jednoho roku si některé děti vydrží s bábovičkami a pískem hrát i dlouhé hodiny. A není divu. Dítě si trénuje své motorické dovednosti a zkoumá postupně okolní svět. Poté co povyroste dále rozvíjí svou fantazii a může z písku tvořit nejrůznější stavby. Od závodních okruhů pro autíčka až po hrady z písku, kde mohou žít nejrůznější gumové postavičky z pohádek. Stejně jako u ostatních herních prvků i v případě pískoviště lze vybírat z nejrůznějších druhů. Existují malá pískoviště v plastových nádobách, která se dají prakticky zavřít anebo klasické dřevěné „ohrádky“ kolem nichž je navíc prostor na sezení. Druhá zmíněná varianta je obvykle větší a je tak lepší volbou pro více dětí a v případě, že máte na zahradě dostatek prostoru. Jediné, na co je třeba myslet je zakrytí. V době, kdy totiž není pískoviště primárně využíváno, může přilákat nevítané návštěvníky v podobě koček, pro které je písek ideálním místem pro vykonání potřeby.

Vytáhněte děti ven

Lásku k přírodě a hraní v dětech podnítíte, tak, že tento zájem uvidí u vás samotných. Vytvořte tedy ve své zahradě herní prvky, kde se můžete bavit celá rodina. S trochou kreativity a plánování může vaše zahrada nabídnout nekonečné hodiny zábavy a radosti pro všechny. Kromě jiného vám navíc zůstanou radostné vzpomínky na celý život. A to se jistě vyplatí. Tak vzhůru do realizace!

Fotografie