Články & návody

Kvalitní bytový textil české výroby, široký sortiment povlečení, prostěradel, ubrusů a dalších výrobků.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - dětské pokoje na míru. Praha a České Budějovice.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

GARDEN UP Landscape design s.r.o - návrhy zahrad Praha.

Ekotherm Montage - instalatérské práce na klíč.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní paletová přeprava.

Zámečník Hanák - nouzové otevírání dveří.

Kuchyně IN s.r.o. - výroba nábytku na míru Jihlava. 

Havenets s.r.o. - instalace datových sítí v Praze a okolí.

ROSA In s.r.o. - montáž rekuperace Praha a okolí.

Nejčastější problém vrtaných studní

Věděli jste, že voda je ten nejzdravější a nejekonomičtější nápoj, který můžete zvolit? A pokud zároveň smýšlíte ekologicky i pro vás máme dobrou zprávu. Není třeba hned běžet do krámu pro tu balenou, v plastových lahvích. I voda z kohoutku splňuje požadované standardy na čistotu a obsah minerálů. Že ale doma máte studnu a nejste si tak úplně jistí, či je právě vaše voda tou nejvhodnější k pití? Není nic jednoduššího než si nechat udělat její rozbor.

Nejčastěji majitele vrtaných studen trápí vysoký obsah železa a případně také manganu. Železo samo o sobě pro lidský organismus nebezpečné není, dokonce jej naše tělo obsahuje. Má však vliv ne jen na chuť vody, ale také na její pach a barvu. Vysoký obsah železa navíc bývá často spojen s přítomností určitého typu bakterií, které při přemnožení působí i na kvalitu vody. Co více, železitá voda negativně ovlivňuje životnost vašich spotřebičů. Železo jako takové ve vodě nevidíme, je rozpuštěné v podobě iontů. Reaguje až na vzduchu, kdy se objevuje červený povlak. Odstranění železa z vody je tedy důležité také proto, abyste předešli častější výměně armatur, které bývají železem zanešené. Usazeniny jsou časem patrné ne jen v trubkách, kotlích a bojlerech, ale i například na vaně nebo dřezu. Za mezní hodnoty železa ve vodě považujeme pro pitnou a balenou vodu 200 μg/l, pro pramenitou a kojeneckou vodu je to 300 μg/l a pro studniční dokonce 500 μg/l.

Máte pocit, že ve své vodě železo cítíte? Ale nejste si jisti, jestli je jeho obsah ještě v normě, nebo je to již příliš? Rozbor vody v Brně pro vás provede Aquanord. Přinesete sebou vzorek vaší vody a dohodnete se, zda máte zájem o chemický nebo mikrobiologický rozbor, popřípadě kompletní analýzu včetně bakteriologie. Následně na to dostanete návrh, jak problém s vaší vodou vyřešit, aby byla bezzávadná a vhodná k pití. Aquanord nabízí řešení ne jen pro odstranění železa z vody, ale také si umí poradit s tvrdou vodou, nebo vodou obsahující dusičnany. Jejich filtry a úpravny vody jsou připravené pomoci i vaší vodě. Tak proč nemít doma v kohoutku to nejlepší?

Fotografie