Články & návody

Firmy pro Vás

Kvalitní bytový textil české výroby, široký sortiment povlečení, prostěradel, ubrusů a dalších výrobků.

Koupelny RIVESTI s. r. o. - koupelnového vybavení od předních dodavatelů, jako jsou KERAMAG, HANSA, KLUDI, HANSGROHE, RIHO, HÜPPE, KALDEWEI a mnoho dalších.

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - plastová okna do pasivních domů Ostrava.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů, seminářů a školení. Možnost přidat kurz zdarma.

Plánujete stavbu? Pak budete potřebovat technický nebo stavební dozor.

Pracovní stanice Korg -  kompaktní a přenosné pracovní stanice s velkým rozsahem zvuků.

Záložní zdroje UPS -  zdroje s výkonem 35W až 600W a výstupním napětím v rozsahu 5VDC až 54VDC.

Mechové stěny Brno a okolí - instalace stěn z mechů v Brně.

Betonová umyvadla - výrobky voděodolné a nenasákavé.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení vlhkého zdiva.

Joppa Logistics s.r.o - mezinárodní paletová přeprava.

Bohemia - SysTech group, s.r.o. - skladovací systémy.

Podle čeho vybrat dodavatele vzduchotechniky?

V každém prostoru, nehledě na to, zda se jedná o rodinný dům či výrobní halu, by měla být zajištěna pravidelná výměna vzduchu. Někdy ale není možné dosáhnout této výměny přirozenou cestou, tedy větráním prostřednictvím otevřených oken, a proto se musíme obrátit na systémy zabezpečující výměnu vzduchu, tedy vzduchotechniku, která zajišťuje odvádění vydýchaného a znečištěného vzduchu z interiéru ven a následné přivádění čerstvého zpět dovnitř.

Bez vzduchotechnického zařízení se dnes neobejde téměř žádná průmyslová hala, nákupní centrum či kancelářská budova. Dokonce se s ní můžeme setkat také v řadě domácností, kde bývá využívána ve špatně odvětrávaných místnostech, jako je například koupelna.

U domácností se často jedná pouze o jednoduchá zařízení, jako jsou například ventilátory, klimatizace či čističky vzduchu, zatímco u průmyslových objektů se můžeme setkávat se složitými systémy jako vzduchotechnické potrubí, regulační zařízení pro automatický provoz a další prvky.

Dodavatele byste měli vždy vybírat nejen podle referencí na internetu, ale také například dle poskytovaných služeb.

Dokumentace a pomoc s výběrem  

Každý prostor je jiný a žádá si i jiné řešení, proto by měla být vzduchotechnika vybírána podle pečlivě vytvořené projektové dokumentace. Firma by vám měla pomoci s vhodným výběrem zařízení do vašich prostorů a zpracováním ideálního návrhu.

Montáž

Ať už přemýšlíte o pořízení vzduchotechnického zařízení pro průmyslové či soukromé účely, myslete na to, že při pořízení vzduchotechniky je vždy nejdůležitější její montáž. Bez profesionálně provedené instalace totiž hrozí, že vaše zařízení nebude fungovat tak, jak má. Při hledání dodavatele si proto vždy ověřte, zda poskytuje své služby včetně odborné montáže a případného servisu.

Fotografie